DOKUTEKS

Dokuteks Dar Dokuma Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1993 yılında bir aile şirketi olarak faaliyetine başladı. Kurulduğu tarihten itibaren kaliteli ve yerli üretimden asla ödün vermeyen firmamız,  dar dokuma sektöründeki geçmiş yılların tecrübesi ile kısa sürede tekstil piyasasında yerini aldı.  Dokuteks;  90’lı yılların başında İstanbul- Kağıthane’de küçük bir imalathane ile çalışma hayatına başlarken,  bugün İstanbul , Adapazarı ve Karabük olmak üzere toplam 21.000 m² alan üzerinde üretime devam ediyor.

2003 yılı ortalarına kadar temel olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri kemer, tabanca kılıfı, palaska, tüfek kayışı, can ipi gibi ihtiyaçlarını karşılayan firmamız, daha sonra bu üretimlerin yanı sıra ; güvenlik, otomotiv, tekstil ve konfeksiyon imalatına yöneldi.  Tekstil sektöründeki ileri teknolojiyi yakından takip edip ,her türlü iplikten dar dokuma ürünleri ile konfeksiyon imalatını yüksek kalite ve standartlarda sunmayı ilke edindi.     

Dar dokuma ürünleri ve askeri malzemelerin yanı sıra, günün modasını da yakından takip eden firmamızda ; bayan, erkek ve çocuk kemer koleksiyonları da yer alıyor.  Dar dokumada ; Şerit, Grogren, Kolon, Lastik, Emniyet Kemeri, Kemer, Palaska, Extrafor, Paraşüt Kolonları, Çadır Kolonları, Tüfek Kayışları, Askı Kayışları, Çekme Kolonları, Çanta Askı Kayışları  ;  Konfeksiyon üretiminde ;  Sırt Çantaları, Mühimmat Yelekleri, Parkalar, Eğitim Elbiseleri, Kar Elbisesi , Uyku Tulumu, Eşofman,  İç Giyim, Atkı, Gömlek, Kazak, Pançolar, Balistik Yelekler, Tabanca Kılıfları, Teçhizat Kemerleri, Şapka ve Bere, Hedik, Spor Çantaları , Valiz gibi geniş ürün yelpazesine sahip üretim bandımızla gerek yurt içi gerekse yurt dışı talepleri karşılıyoruz.

Kaliteli yerli üretimi slogan  edinmiş anlayışımız, profesyonel kadromuz ve yılların tecrübesiyle güvenilir bir isme sahip olduğumuz bu sektörde, yerli ve uluslararası pek çok büyük firmayla çalışıyoruz.  Amacımız geçmişte olduğu gibi gelecekte de, müşteri ve çalışan memnuniyetini ön planda tutarak,  sunmuş olduğumuz hizmet,  temin sürelerimiz, moda ve günceli takip eden ürünlerimizle sektörün öncü firmalarından olmaya devam etmektir.